Як вибрати матрац для ліжка дорослому

Як вибрати матрац для ліжка, щоб сон приносив нам тільки задоволення

Уві сні ми проводимо щонайменше третину нашого життя, а іноді й більше, адже як приємно повалятися зайву годинку у вихідний день на затишному, зручному ліжку! А головною його складовою є матрац 160х200 - адже саме він відповідає за наш повноцінний відпочинок і комфорт під час сну.

Але найчастіше замість повноцінного розслаблення в затишному ліжку ми відчуваємо лише дискомфорт, нормально виспатися не вдається - і день здається важким і нескінченним із самого ранку.

Як вибрати матрац для ліжка, щоб сон приносив нам тільки задоволення?

По-перше, оцініть жорсткість матраца. Це необхідно робити індивідуально, для себе. Як правильно вибрати матрац за рівнем жорсткості?

Загальне правило полягає в тому, що чим більша вага людини, тим жорсткіший матрац їй необхідний. А людям з невеликою вагою на дуже жорсткому матраці буде некомфортно - для них рекомендується підібрати м'якшу модель.

Рівень жорсткості позначається, як правило, на всіх моделях матраців. Але щоб точно визначитися для себе з питанням - як вибрати матрац, необхідно лягти на обрану модель - тільки так можна отримати повне уявлення про покупку.

Матрац не повинен бути ні занадто жорстким, ні дуже вже м'яким і повинен надавати нашому хребту в положенні лежачи анатомічну форму.

Дуже жорсткий матрац триматиме хребет і підтримувальні м'язи в напрузі, не даючи відпочити. М'який, де тіло буквально провалюється всередину, також не дає відпочити нашим м'язам. Тому краще вибрати проміжний варіант - не надто жорсткий, але й не надто м'який.

Ортопедичні матраци - теж далеко не ідеальні, тим паче що вибір конкретної їхньої моделі краще робити після консультації лікаря-ортопеда.

По-друге, визначтеся з наповненням матраца. Це можуть бути пружинні варіанти: із залежними пружинними блоками (старіші і бюджетні моделі) і з незалежними пружинними блоками, які максимально зручно підлаштовуються під вигини тіла людини. Причому що більша кількість пружин на квадратний сантиметр матраца, то він буде зручнішим і комфортнішим. На пружинні блоки наносять прошарки з латексу, поролону, кокосової стружки тощо.

Безпружинні матраци роблять з одного або декількох шарів матеріалів, таких як ватерлатекс, білаксиласт, поролон. Є серед них як жорсткіші, так і м'якші моделі.

Вибрати матрац для дитини з каталогу matrasin.kiev.ua - дуже відповідальне завдання. Адже уві сні дитина не тільки відпочиває після активно проведеного дня, уві сні вона росте, розвивається - і завдання батьків віддати їй максимально зручні умови для становлення. Дитячий матрац для дітей першого року життя має бути доволі жорстким, виготовленим із натуральних і обов'язково гіпоалергенних матеріалів, він має бути гігроскопічним - вбирати вологу, тому що діти часто пітніють, не вбирати запахи. Усіма цими якостями володіє правильний матрац, виготовлений з кокосової стружки.

Після півтора - двох років матрац дитині можна замінити на більш м'який. А можна одразу придбати комбінований, у якому один бік виконано з кокосового волокна, а інший - з пінополіуретану. Тоді м'якший і пружніший матрац можна буде отримати просто перевернувши його іншим боком.


Magdek Kiev

4 Blog posts

Comments